סל קניות
סה"כ פריטים בסל: 0
סה"כ סכום קנייה: 0 ש"ח
פרוט הסל
האיזור האישי
שם משתמש:
סיסמא:
הרשמה
רוצים טיפים לסקס?
שם מלא
אימייל
אורגזמה נשית

איך ולמה לא?

פורסם: 13/9/2010
סיפוק מיני לנשים

    
לפי שטראוס דורותי, Ph.D.
זה הזמן להעיף מבט רענן על בעיה מינית  משותפת  בחייהן של נשים רבות, כלומר לא להגיע לאורגזמה במהלך יחסי מין. התוצאה היא דאגה ואכזבה במיוחד לאישה שמקיימת מין לשם הנאה וסיפוק רגשי. מאחר וזוהי בעיה מטרידה את רוב הנשים נתנו לנו לבחון היבטים משמעותיים שלה.

נשים רבות תוהות ולעיתים גם דואגות למה הן חסרות משהו חשוב כל כך, כמו רגע השיא שלהן. למה הן לא מגיעות לאורגזמה
בשנים האחרונות, זה היה בהחלט נושא "סודי" אבל  עכשיו הדלת כבר נפתחה כדי לאפשר ואף לעודד את הנשים כדי להבין את הסיבוכים הפסיכולוגיים שיכולים להפריע לחיים, ולחיי מין מספקים. זו העת להעיף מבט על כמה נקודות , במסע של האישה הנאה מינית מלאה,אשר יכולה בהחלט להיות אפשרית

עובדה מקובלת היא: כי אשה מסוגלת להגיע לאורגזמה. השאלה היא מה הם המכשולים והגבולות המיותרים שאולי נשתלו (המחשבות שלנו יכולות לקבל את הכוח לקבוע כיצד נפעל). הבה נבחן כמה הגבלות אלה אפשר לראות מה ניתן לעשות כדי לצמצם את הנזק שלהם.

הבעיה העיקרית כמובן : איכות מערכת היחסים הקיימת בין בני הזוג. במצבים על מנת לתאר, נניח כי אהבה אינה קיימת כדי להתמקד אך ורק על חנויות סקס. אם לא, הבעיה היא היחסים ולא הסקס. במקרה של הנשים שדואגות להיות "נורמליות" כי לפעמים הם עושות אורגזמה אך לא במהלך יחסי מין, חשוב להן להבין כי אורגזמה היא תגובה לגירוי אולם השיא יגיע. האופן בו השיא מושג בעל חשיבות פחותה בהרבה וכדאי להתרכז בהנאה ורגיעה

הגירוי יכול להגיע באמצעות מגוון רחב של פעולות, חלקן מהנות יותר  מאחרות  אך נשים רבות מסרבות להביע את העדפותיהן. הדרך לאורגזמה יכולה להיות משוחררת,  את  רק צריכה ליידע את השותף  מה שמסב הנאה אמיתית. בנוסף, ליטוף הגוף היא הקדמה חשובה  לעבר אזור הנרתיק יש לעודד על ידי מילים או תגובות הגוף. הניסיון הקליני שלי הציע גם כי עמדות משתנות מעת לעת, שומרת על רמת עניין יחסי שמונע ממנה להפוך רק את השגרה הישנה.

חרדות והפרעות שפורצות בעת עשיית אהבה הן ערבות מצוינת לכך שלא תהיה אורגזמה. שאלות וחששות ראוי לקחת לתשומת לב, אבל בזמן ובמקום זמין. הדאגה "מה לא בסדר איתי" רק מעצימה את הבעיה. כך   ש אני מפציר להתחיל במצב רגוע.

ואז יש את המטען הישן  שמעצב אותנו על היות הורים שמנחילים לנו את כללי ההתנהגות "הנכונה לפעמים להסתתר במחבוא בלתי נראה בחדר.
את קולותיהם ניתן לשמוע, כלחישות רק ברגע שאישה עומדת לנסות להירגע לתוך הפעילות המינית. זו מתרחשת לעתים קרובות ללא מודעות כלשהי בהכרה. למרבה הצער, אמא או אבא, אולי שכח לציין איפה ומתי זה בסדר כדי להשתחרר, כי זה יכול להיות אפילו רעיון טוב.

האורגזמה דורשת לשחרר. את הקונפליקטים במערכת היחסים, ובמיוחד את הקולות מזהירים של ההורים, בהכרח יכול לגרום אשה להלחץ רגשית ופיזית. אמירת :מה גורם לכם להרגיש טוב, להתנסות בתפקידים שונים וכן בהתמקדות רק על הרגע בהישג יד הם הטקטיקה לשחרר למעלה. עזוב את הציפיות להיסחף על מחשבות על אהבה, להיות נאהבת על כל הפסגות אחר ההתרגשות. אז תן את הזיקוק הלהבה.

אודות המחבר:
דורותי שטראוס, Ph.D. פרסמה פרקים בספרי לימוד רפואיים ניירות על המיניות ועל בעיות ביחסים. היא שימשה פרופסור לפסיכיאטריה של אוניברסיטת מדינת ניו יורק. היא כיום פרקטיקה פרטית, מלמדת בסמינרים.
סקר שבועי