סל קניות
סה"כ פריטים בסל: 0
סה"כ סכום קנייה: 0 ש"ח
פרוט הסל
האיזור האישי
שם משתמש:
סיסמא:
הרשמה
רוצים טיפים לסקס?
שם מלא
אימייל
סקס טוב .... משפר את הבריאות שלנו ואף עשוי לתרום לתוחלת החיים שלנו.

פורסם: 16/9/2009

 סקס טוב זה טוב בשבילך! 

 "החיים ללא אהבה הוא כמו קוקוס שבו החלב התייבש."
 הנרי דייוויד תורו

 "סקס טוב .... משפר את הבריאות שלנו ואף עשוי לתרום לתוחלת החיים שלנו."

 ראיות מדעיות חדשות ממשיכים לצבור תמיכה במה שרבים מאיתנו חשדו לאורך כל הדרך: מין טוב לא רק מוסיף הנאה גדולה לחיים שלנו, אבל זה גם למעשה משפר את הבריאות שלנו, אולי אפילו יכול לתרום לתוחלת החיים שלנו.

 בספר חדש ד"ר פול,  מנהל רפואה התנהגותית בבית החולים ברמונט של דטרויט, כותב כי הנאות החיים ואהבה עשויים לספק לנו משהו שנקרא " התחסנות אינטימיות " דבר שלמעשה מגן עלינו מפני מחלה .
 ד"ר פול, אשר מצטט חוקרים רבים אחרים, מסכם, "ישנו גידול במספר הרופאים אשר מתחילים להכיר בכך שבריאותו של הלב האנושי תלויה לא רק גורמים כגון גנטיקה, תזונה, ופעילות גופנית, אלא גם - במידה רבה -- על הבריאות חברתית ורגשית של הפרט.

 ריפוי מיני מושג בעיקר באמצעות האתגר היומי של שמירה על קרבה ועל הקשר האינטימי וכאשר זה נעשה זה מוביל לאיזון בין הבריאות שלנו לבין מערכות הריפוי שלנו.

 האם חוסר היכולת ליצור אינטימיות מינית גורם להגדלת הסיכון במחלות מסוימות?  ד"ר פול מצטט מחקר וניסיון קליני שלו כי אי שביעות רצון מינית הוא תופעה רווחת לפני התקף לב אצל אחוז גבוה של אנשים.  לעומת זאת, שביעות רצון מינית יכולה לגרום לפחות כאבי ראש ומיגרנה קשים, פחות ופחות תסמינים חמורים של תסמונת קדם וסתית לנשים, וצמצום סימפטומים הקשורים בדלקת פרקים כרונית עבור שני המינים.

 למרות שהמנגנון הביולוגי המדויק עדיין לא מזוהה, חוקרים רבים בודקים כיצד המחשבות, הרגשות שלנו, המוח, המערכת החיסונית מינית / מערכת המין משפיעים אחד על השני ויכולים להשפיע על הבריאות שלנו.  אולי יש כונן ביולוגי הפועל כלפי קרבה, אינטימיות, וגם להיות מחובר בני אדם אחרים.

 כאשר אנו חווים אינטימיות, אכפתיות הדדית ואינטימיות מינית, אנו עשויים לחוות שינוי מדיד בנרו כמיכלים והורמונים "הנשפכים" בגוף ועשויים לסייע בקידום בריאות וריפוי.

 "הורמונים "הנשפכים" דרך הגוף ועשויים לסייע בקידום בריאות וריפוי."

 האם זה אומר שכדיי לחיות זמן רב יותר או להיות יותר בריא אנחנו פשוט צריכים לעשות את זה לעתים קרובות יותר או טוב יותר?  כמובן שלא!  סקס הוא מושג רחב הרבה יותר, זה לא רק חיבור איברי המין או אורגזמה.  פסיכולוגית וכותבת הספר  "נשים סקס אהבה" אומרת  כי סקס קשור לפתיחות, חיבור וקשרים עם בן זוג, רגשות על מה שקורה לנו וזיכרונות.  עבור אלה שאוהבים את זה, מין זה זמן "קדוש" ולא רק פעילות גופנית אשר מתרחשת מתחת לשמיכות - מהר ככל האפשר.

 לד"ר אוגדן נודע כתוצאה מריאיון נשים רבות,  כי תשוקה מינית, או תשוקה, הופקה על ידי הרבה יותר מאשר גירוי פיזי.  עבור נשים יש לזה קשר יותר עם הרגשות ועם הקשר שלהם במערכות היחסים שלהם: "לב אל לב, נשמה אל נשמה, אפילו מחשבה אל מחשבה."

 " עבור נשים יש לזה קשר יותר עם הרגשות ועם הקשר שלהם במערכות היחסים."

 כאשר דנים על חיבור מיני , המרואיינים דיברו על רצף זורם של הנאה, אורגזמה, ואקסטאזה, ולא על ניסיון של פעם אחת.  הם גם תיארו חוויות מיניות אשר השיא מגיע כמו גירוי מכל גופם - לא רק מאיברי המין שלהם - כולל אצבעות, המותניים, השפתיים, הצוואר ותנוכי האוזניים.
 
 ברור שגירוי וסיפוק יכולים להתפתח לא רק מלקבל את האנרגיה המינית, אלא גם מתוך שמחה של גירוי של שותף אחד. כלומר סקס הוא התחייבות של תן וקח.

 לבסוף, למרואיינות  יש מושגים משלהם של על מין בטוח, הנאה מינית ואקסטזה.  סוג זה של מין בטוח אינו מתייחס למחלות מין או מניעת הריון; הוא מתייחס במקום זאת על בטיחות רגשית ורוחנית.  בטיחות כזה חיונית על מנת לקיים קרבה מינית.  רוב הנשים עמד על כך שקשר חם ואוהב עם עצמם ועם בני זוגם היו חיוניים ובלתי נפרדים מן הניסיון של אקסטאזה מינית.

 כאשר אנשים מרגישים מאוד קרוב אחד לשני בעוד אנחנו רק מחזיקים ידיים, הם מקיימים יחסי מין.  כאשר אנשים מציגים אכפתיות זה לזה באמצעות חיבוקים, ליטופים, ונשיקות, הם גם מקיימים יחסי מין.  כשאנשים קורצים אחד לשני בחדר צפוף ומלא באנשים בדרך סודית משלהם הם מתקשרים מין זה לזה. דרך זו לקיום "יחסי מין" בדרכים שאינם כאלה יכולים להיות מעוררים ומרגשים ביותר וכמובן במהלך האיחוד המיני כשהשמים נפתחים ונראה באילו הברק יכול להכות את הזוג - בעוד זיקוקים עפים וכדור הארץ מפסיק להסתובב – גם זה מין.

 אבל רגע.  האם גם גברים צריכים זה חיבור כמעט רוחני ליהנות מסקס ולהשיג בריאות טובה?  ובכן, כן ולא.  גברים צריכים מין וגברים זקוקים לקשר הרגשי, אבל גברים רבים לא בהכרח צריך לשים את שניהם ביחד!

 לדברי ד"ר בנרי שכתב את "הסקסואליות החדשה של הגבר" , מין לנשים הוא שזור קשר אישי.  עבור גברים מסוימים, המין הוא בפני עצמו עם או בלי אהבה, עם או ללא התחייבות, עם או בלי קשר.

 כיום בחורים צעירים מחונכים בצורה נאורה יותר, וכתוצאה מכך גישתם לעבר עמדות האיחוד המיני משתנים.  אבל החינוך למרבה הצער של גברים רבים שנולדו לפני שנות ה -60 סיפקה מעט מאוד מידע בעל ערך להקמת ותחזוקה של יחסים אינטימיים.  האנשים האלה למדו כבניי נוער כי גברים מראים אהבה על ידיי עשייה ולא על ידיי דיבור או חיבור לנשים.

 "למרבה המזל, כל אחד יכול ... לשחזר קרבה, אינטימיות, מיניות וזרימה."

 גברים מבוגרים חונכו בדרך כלל להיות חזקים ועצמאים דבר אשר בדרך כלל גרם לאי יכולת לדבר או להודות על בעיות אישיות.  גברים רבים לא מכירים בצורך לשתף דאגות ופחדים לשותפים שלהם: הם פשוט מנסים להתמודד עם הכול בכוחות עצמם.
 
 תוצאה של איפוק כזה הוא (1) חוסר אינטימיות ביחסים, עם תחושה של אשתו "מחוץ" לחיים של בעלה; ו (2) גברים לרוב לא מקבלים את מה שהם צריכים כי הם לא יודעים איך לבקש את זה  לכן הם מרגישים ריחוק ותסכול  כאשר הם באמת רוצים קרבה ואינטימיות למרות מאמציו של השותף שלהם.
 
 סקס תחת תנאים אלו יוצר מרחק ביחסים או יוצר חוסר תפקוד מיני אשר תוקע יתד עוד יותר עמוק לתוך מערכת היחסים.  זה נכון במיוחד אם גבר נשוי לאישה אשר חייבת להיות מבוקשת על ידי בעלה כדי לאשר את  המיניות שלה.

 כתוצאה מכך, יחסי מין באופן שגרתי הופך מכני, חסר רגש, ולא מספק.  למרבה המזל, כל אחד יכול לשבור את מעגל הקסמים ולשחזר קרבה, אינטימיות, מיניות וזרימה ביחסים.

 

סקר שבועי